فناوری اطلاعات

ارتقای امنیت در سیستم عامل به روزشده اپل

اپل با به روزرسانی سیستم عامل آی او اس خود امکانات بیشتری را برای امنیت بیشتر و کنترل این سیستم عامل توسط والدین در اختیار آنها قرار می دهد.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از مهر، اپل قصد دارد این هفته سیستم عامل به روزشده iOS ۱۳.۳ را برای آیفون و سیستم عامل به روزشده watchOS ۶.۱.۱ را برای ساعت های هوشمند خود عرضه کند.

از جمله قابلیت های تازه کنترل توسط والدین که در آی او اس به روزشده در دسترس است، می توان به محدود کردن دسترسی به فهرست تماس ها اشاره کرد. با این کار والدین می توانند مشخص کنند که فرزندانشان می توانند به کدام یک از شماره ها زنگ بزنند و چه زمانی حق دارند این کار را انجام دهند.

این خدمات تنها برای تماس های صوتی، فیس تایم و نرم افزار Messages در دسترس است، اما به والدین کمک می کند تا مانع از تماس های ویدئویی طولانی مدت شبانه میان فرزندانشان و دوستان آنها شوند.

از جمله دیگر امکانات در دسترس در این نسخه به روزشده آی او اس می توان به پشتیبانی از کلیدهای امنیتی پیشرفته فیدو۲ اشاره کرد که از دسترسی اشخاص ثالث به برنامه ها و اپلیکیشن های مختلف جلوگیری می کند. انتظار می رود این به روزرسانی امنیتی به زودی از طریق نسخه به روزشده سیستم عامل های iPadOS  و tvOS ۱۳.۳ هم در دسترس کاربران خدمات اپل قرار بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا