فناوری اطلاعات

استخراج غیرقانونی رمزارز با استفاده از اکانت Google Cloud کاربران

استخراج ارز دیجیتال مستلزم مصرف مقادیر زیادی از انرژی بوده و بر اساس داده‌های به دست آمده، بیت کوین به اندازه کل مصرف کشور آرژانتین الکتریسیته مصرف می‌کند. حال گوگل گزارشی منتشر کرده که بر اساس آن، برخی ماینرها اکانت Google Cloud کاربران را هک کرده و از آن برای استخراج رمزارز استفاده کرده‌اند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از شهر سخت افزار؛  این گزارش که «Threat Horizon» نام‌گذاری شده، قصد دارد سازمان‌های مختلف را برای حفظ امنیت محیط ابری خود راهنمایی کند. گوگل می‌گوید مشتریان سرویس‌های ابری به طور روزانه در مقابل تهدیدهای امنیتی گوناگونی قرار دارند و برخی از آن‌ها به دلیل عدم رعایت لازمه‌های امنیتی اساسی، قربانی این حملات شده‌اند.

به گزارش گوگل، بیشتر حملات موفق به ماینرهای سوءاستفاده کننده، فیشینگ و باج‌افزارها مربوط بوده و شرکت‌ها باید خود را با شناخت کافی، برای مقابله با آن‌ها آماده کنند. به نظر می‌رسد بیشتر از 85 درصد اکانت‌های Google Cloud هک شده، برای استخراج رمزارز استفاده شده‌اند و در بیشتر موارد، نرم‌افزار ماینینگ در فاصله 22 ثانیه از دزدی حساب، روی سیستم دانلود شده است.

همچنین بر اساس اعلام گوگل، 10 درصد از حساب‌های Google Cloud هک شده به منظور اسکن کردن منابع اینترنتی برای یافتن هدف‌های بعدی به کار گرفته شده‌اند و از 8 درصد آن‌ها نیز برای حمله به سیستم‌های آسیب پذیر استفاده شده است.

فرآیند استخراج رمزارزها بسیار هزینه‌بر بوده، اما سود زیادی در پی دارد. به همین دلیل بسیاری از مجرمان اینترنتی تصمیم می‌گیرند تا بدون صرف هزینه و از راه‌های غیرقانونی به استخراج ارزهای دیجیتال بپردازند.

در سال‌های گذشته استخراج غیرقانونی رمزارزها در سراسر جهان مشاهده شده است. به عنوان مثال، در ابتدای سال جاری یک مزرعه رمزارز بسیار بزرگ و بدون مجوز در بریتانیای کشف شد و پلیس اوکراین نیز یک فارم ماینینگ زیرزمینی در یکی از شهرهای این کشور یافت. حال تلاش‌ها برای استخراج غیرقانونی رمزارز به اکانت Google Cloud کاربران راه یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا