تکنولوژی

استفاده از شرکتهای دانش بنیان در پروژه های تحقیقاتی

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از تغییر رویکرد این پژوهشگاه در جهت استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در پروژه های تحقیقاتی ICT خبر داد.

به گزارش البرز فاوا نیوز، وحید یزدانیان در دهمین کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش  در مرکز تحقیقات مخابرات ایران برگزار شد، با اشاره به تغییر رویکرد پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استفاده از پتانسیل علمی بخش ICT کشور گفت: طی چند سال گذشته، ارتباط این مرکز تحقیقاتی با دانشگاه ها و انجمن های علمی گسترده نبود اما به دنبال تحقق توسعه پایدار، موضوع استفاده از ظرفیت دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان برای پروژه های ICT در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: تلاش ما این است که از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای پروژه های مرکز تحقیقات بیشتر استفاده کنیم و این پروژه ها را برون سپاری کرده و به شرکت های دانش بنیان واگذار کنیم.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: پیش از این برای مثال پروژه ای که ۸۰ درصد آن ظرفیت واگذاری به مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان داشت را در پژوهشگاه ICT انجام می دادیم. اما هم اکنون به این نتیجه رسیدیم که لزومی ندارد صفر تا صد پروژه ها را در این مرکز انجام دهیم و به همین دلیل با تأکید وزیر ارتباطات، موضوع برون سپاری پروژه ها و واگذاری آنها را به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار داده ایم.

یزدانیان همچنین از فراهم شدن زیرساخت های لازم برای فعالیت های حمایتی در حوزه پژوهش بخش ICT خبر داد و گفت: محورهای تحقیقاتی که ایده های مشخصی دارند، مورد حمایت قرار می گیرند.

وی ادامه داد: نیازمند انعکاس ایده ها و اعلام نیازهای پژوهشی در این حوزه هستیم و این پژوهشگاه نقش حمایتی خود را از این ایده ها اعلام می کند.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: ما به دنبال هر گونه فعالیت پژوهشی نیستیم و برای ارائه خدمات به بخش ICT کشور قصد داریم نقش حمایتی خود را در پژوهش هایی که کارکردهای مهمی برای این حوزه دارد، پررنگ کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا