تکنولوژی

افزایش درخواست‌ها برای ثبت اختراع بین‌المللی

ایده‌های جذاب و بلندپروازانه با تبدیل شدن به محصولی پرکاربرد بر ابعاد مختلف بشر تاثیرگذار هستند. برای رسیدن به این نقطه نیاز به ثبت این ایده‌ها است. اقدامی که کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مسیر حمایت و فرهنگسازی آن گام برداشته است و در تحقق آن موفق نیز بوده است.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کانون پتنت معاونت علمی و فناوری به عنوان مرجعی برای ثبت اختراع محققان ایرانی در دفاتر معتبر خارجی همواره سعی در ترویج و اطلاع رسانی در این حوزه دارد. این مرکز با حمایت 90 درصدی برای ثبت اختراع رشد این حوزه را شتاب داده است.

برگزاری کارگاه‌های تخصصی در این حوزه بخشی از برنامه‌های ترویجی کانون است تا دانشجویان و اساتید با اهمیت ثبت اختراع آشنا یابند و بستر برای ارتقای آگاهی در این حوزه باشد. این کارگاه‌ها در دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.

البته این اقدامات ترویجی کانون نتیجه بخش نیز بوده است و به گونه ای که در سال جاری شاهد رشد درخواست‌ها برای ثبت اختراع هستیم. تا کنون یک هراز و 685 درخواست در سامانه کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ثبت شده که از این تعداد 273 پرونده در مرحله ارزیابی حمایت مورد تایید قرار گرفته است.

نوآوری‌ها این روزها در حوزه‌های مختلف توسعه یافته‌اند و با ثبت آنها و تبدیل شدن به محصول تجاری پرکاربرد بر ایعاد مختلف زندگی بشر تاثیرگذار هستند.

ثبت پتنت ابزاری برای فروش فناوری است. تجاریسازی دستاوردهای فناورانه با ثبت پتنت رنگ و بویی دیگر می‌گیرد و با حفاظت از دانش و فناوری به کار رفته در محصول می‌توان با خیالی آسوده دستاورد را در داخل و خارج کشور توسعه داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا