تکنولوژی

افزایش ظرفیت باتری آیفون با استفاده از چیپ‌های باریک‌تر

گویا آیفون‌ها، آیپد‌ها و مک‌بوک‌های بعدی اجزای داخلی کوچک‌تری دارند تا اپل بتواند با انجام این کار از باتری با ظرفیت بیشتری در این دستگاه‌ها استفاده کند. این اطلاعات جدید توسط نشریه‌ی DigiTimes منتشر شده است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ به نظر می‌رسد که اپل به صورت ویژه‌ای می‌خواهد در محصولاتش استفاده از IPD یا تجهیزات یکپارچه پسیو را برای ساخت چیپ‌های جانبی افزایش دهد. این چیپ‌های جدید کوچک‌تر و باریک‌تر هستند اما با این وجود توان پردازشی بالایی را هم دارند.

کاهش اندازه‌ی این تراشه‌ها باعث می‌شود که این چیپ‌های جانبی حجم کمتری را در محصولات اپل اشغال کنند. در نتیجه اپل می‌تواند از این صرفه‌جویی در فضای داخلی برای استفاده از باتری با ظرفیت بیشتر در محصولاتش استفاده کند.

در گزارش نشریه‌ی DigiTimes آمده است: «انتظار می‌رود اپل استفاده از IPD یا تجهیزات یکپارچه‌ی پسیو در آیفون‌های بعدی یا دیگر محصولات دارای سیستم عامل iOS را افزایش دهد. رخ دادن این اتفاق فرصت‌های همکاری شغلی میان اپل و شرکت‌هایی مانند TSMC و Amkor را گسترش خواهد داد. این اطلاعات توسط منابع اطلاعاتی صنعتی به‌دست آمده‌اند.»

این گزارش در ادامه می‌گوید: « انجام این کار توسط اپل باعث می‌شود که چیپ‌های جانبی استفاده شده در آیفون‌ها و دیگر محصولات اپل، کوچک‌تر و باریک‌تر باشند و قدرت پردازشی بالاتری را هم داشته باشند. همچنین انجام این کار باعث می‌شود که این شرکت بتواند از باتری با ظرفیت بیشتری در دستگاه‌های خود استفاده کند. منابع اطلاعاتی می‌گویند که رخ دادن این اتفاق هم‌زمان خواهد بود با افزایش تقاضا برای استفاده از IPD.»

با وجود منتشر شدن این اطلاعات، این گزارش اطلاعاتی را درباره‌ی زمان رونمایی از این تراشه‌های کوچک‌تر مطرح نکرده است. با این وجود این گزارش نشان می‌دهد که اپل فرایند نسل ششمی شرکت تایوانی TSMC برای تولید انبوه IPD استفاده‌شده در نسل جدید آیفون و آیپد را تأیید کرده است.

همان‌گونه که در خبر‌ها خوانده‌اید تاکنون خبر‌هایی درباره‌ی ظرفیت باتری نسل بعدی آیفون‌ها منتشر شده است. این خبر‌ها نشان می‌دهند که اپل در سری آیفون‌های ۱۳ از باتری با ظرفیت بیشتری استفاده خواهد کرد. طرح‌های شماتیک منتشر شده از آیفون‌های ۱۳ هم نشان می‌دهند که این آیفون‌ها اندکی ضخیم‌تر هستند که باعث می‌شود فضای داخلی آن‌ها برای استفاده از باتری‌های بزرگ‌تر افزایش پیدا کند.

با وجود اینکه در این گزارش نامی از آیفون‌های ۲۰۲۱ برده نشده است، اما ممکن است که ارتباطی میان افزایش ضخامت آیفون‌های ۱۳ و چیپ‌های جدید IPD وجود داشته باشد. ممکن است که اپل بتواند که از این افزایش رخ داده در فضای داخلی آیفون‌های بعدی برای استفاده از باتری با ظرفیت بزرگ‌تر استفاده کند.

با توجه به شایعه‌های منتشر شده مبنی بر تغییرات صورت گرفته در نمایشگر به کار رفته در آیفون‌های بعدی، این دستگاه‌ها به شکل بهتری می‌توانند از این افزایش رخ داده در ظرفیت باتری استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا