فناوری اطلاعات

اینستاگرام جهت حفاظت از امنیت کودکان از کاربران تاریخ تولد می‌خواهد

از آن‌جایی که اینستاگرام پلتفرم محبوبی برای کاربرانش است، بسیاری از کودکان و نوجوانان نیز از آن استفاده می‌کنند؛ در همین راستا این اپلیکیشن در آپدیت جدید خود از قابلیت جدیدی در جهت حفظ امنیت کودکان برخوردار می‌شود که برای تحقق این هدف، از کاربران تاریخ تولد می‌خواهد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی  کالا؛ اینستاگرام اعلام کرد که این اپلیکیشن (اینستاگرام) به زودی از کاربران تاریخ تولد می‌‎خواهد؛ بنابراین کاربرانی که تاکنون اطلاعات مربوط به تاریخ تولد خود را با اینستاگرام به اشتراک نگذاشتند باید این کار را انجام دهند. اینستاگرام اعلام کرده است که با دانستن سن همه‌ی کاربران خود می‌تواند ویژگی‌های ایمنی جدیدی را برای تعداد بسیار زیادی از نوجوانان که از این شبکه‌ی اجتماعی استفاده می کنند ایجاد کند.

اینستاگرام اقدامات زیادی برای حفظ امنیت کودکان و نوجوانان انجام داد و مثالی به عنوان نمونه‌های اخیر از تلاش‌های پیوسته‌ی این اپلیکیشن برای محافظت از کودکان این است که در مارس ۲۰۲۱ این برنامه به قابلیتی مجهز شد تا کاربران بزرگسال نتوانند به افراد زیر ۱۸ سال پیام دهند و یا آن‌ها را دنبال کنند. در ماه جولای نیز حساب‌های های کاربری مربوط به نوجوانان زیر ۱۶ سال به طور خودکار به حالت خصوصی درآمد.

هر شخص هر زمان که بخواهد می‌تواند حساب کاربری خود را خصوصی و یا عمومی کند؛ اگر تنظیمات روی حالت خصوصی تنظیم شوند دیدن پست و یا استوری‌های به اشتراک گذاشته شده فقط در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که از صاحب حساب اجازه گرفته شود. از دگر ویژگی‌های مثبت این سیاست جدید این است که محتوای تبلیغاتی به نمایش درآمده برای کاربران زیر ۱۸ سال متفاوت و متناسب با سن آن‌ها خواهد بود.

اگر تاریخ تولد را در اطلاعات مربوطه در اپلیکیشن اینستاگرام وارد نکنید دیگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید

در اطلاعیه جدید اینستاگرام آمده است که ثبت تاریخ تولد در بخش مشخصات کاربری اختیاری نبوده بلکه اجباری است. بعد از ثبت‌نام وقتی وارد این اپلیکیشن شوید پیام درخواست تاریخ تولد برای شما ظاهر می‌شود؛ حال اگر اطلاعات یاد شده را وارد نکنید باید آن را در ادامه‌ی استفاده از اینستاگرام به اشتراک بگذارید زیرا برای ویژگی‌های جدیدی که در راستای حفاظت از کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شد، ضروری است.

شاید با خود فکر کنید که کاربران می‌توانند برای دور زدن این سیاست جدید تاریخ تولدی جدید وارد کنند، اما اینستاگرام خاطرنشان می‌کند که بر اساس پست‌های به اشتراک گذاری شده، از هوش مصنوعی برای تخمین سن افراد استفاده خواهد کرد. حال اگر هوش مصنوعی تشخیص دهد که شخصی بزرگ‌تر از آن چیزی است که ادعا می کند از وی خواسته می شود سن خود را تأیید کند.

فعلا اطلاعات زیادی در این زمینه در دسترس نیست اما بعد از کسب اطلاعات بیش‌تر در این زمینه حتما آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا