گیم

بازی‌های پلی‌استیشن هم‌زمان روی کامپیوتر عرضه نخواهند شد

دیگر این واقعیت که سونی قصد دارد بازی‌های بیشتری را از استودیوهای داخلی خود برای کامپیوترهای شخصی عرضه کند، بر کسی پوشیده نیست و آن‌ها چندین بار آن را به‌صراحت اعلام کرده‌اند. با این حال، نباید انتظار داشته باشید که سونی بازی‌های استودیوهای پلی‌استیشن را هم‌زمان روی کامپیوترهای شخصی هم منتشر کند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ در مصاحبه‌ی جدیدی که رییس استودیوهای پلی‌استیشن یعنی هرمن هالست با سایت گیم‌ اینفورمر انجام داده است، او درباره‌ی عرضه‌ی بازی‌های پلی‌استیشن برای کامپیوترهای شخصی هم سخن گفته است. هرمان هالست در بخشی از حرف‌های خود درباره‌ی عرضه‌ی هم‌زمان بازی‌ها برای کامپیوتر بیان کرده است که نمی‌تواند تصور کند که تجربه‌های منحصر‌به‌فردی که استودیوهای پلی‌استیشن خلق می‌کنند، در زمان عرضه برای کامپیوتر عرضه شوند

هالست می‌گوید: «به‌طور معمول، بین انتشار بازی‌ها در پلتفرم ما و کامپیوترهای شخصی حدود ۲ سال فاصله وجود دارد. اما برای ادامه خلق محتوای منحصر‌به‌فرد و انحصاری برای پلتفرم پلی‌استیشن می‌توانید به ما اعتماد کنید؛ این بخشی از دلیل وجود ماست. این برای ما بسیار مهم است که بیشترین استفاده‌ را از پلتفرم خود انجام دهیم و برای نشان دادن قدرت آن ویترینی از بازی‌های منحصر‌به‌فرد خلق کنید و بگذاریم که مخاطبان مشاهده کنند که این آثار چگونه به ارزش کلی تجربه‌ی پلتفرم ما اضافه می‌کند.»

مشخص است که سونی در این مدت اخیر فعالیت‌های خود را برای آوردن بعضی از بازی‌های استودیوهای داخلی‌اش برای کامپیوتر افزایش داده است. آن‌ها در سال گذشته دو بازی هورایزن زیرو داون (Horizon: Zero Dawn) و دیز گان (Days Gone) را برای کامپیوتر عرضه کردند. با این حال، هر دو بازی چند سال پس از عرضه‌اشان برای کامپیوتر آمده‌اند. حتی شواهدی وجود دارد که این احتمال را نشان می‌دهد که بازی بعدی پلی‌استیشن که قرار است برای کامپیوتر بیاید، آنچارتد ۴ خواهد بود. علاوه بر آن، سونی به‌تازگی استودیو نیکسِس سافتور (Nixxes Software) را تصاحب کرده است که شهرت زیادی برای پورت بازی‌ها برای کامپیوترهای شخصی دارد. حتی جیم رایان هم به‌صورت رسمی اعلام کرده که نیکسس قرار است در عرضه‌ی بعضی از بازی‌های پلی‌استیشن به کامپیوتر کمک کند.

از آنجایی که عرضه‌ی بازی‌های هورایزن زیرو داون و دیز گان روی کامپیوترهای شخصی برای سونی سودآور بوده است، مشخص است که حداقل در حال حاضر و با این سیاست‌ها سونی به این کار ادامه خواهد داد اما نباید طرفداران انتظار داشته باشند که سونی همانند مایکروسافت بازی‌ها را همزمان برای کنسول و کامپیوتر عرضه کند. در این زمینه، سیاست‌های فعلی سونی و مایکروسافت تفاوت‌های مشخصی دارد. مایکروسافت مدت زیادی است که تصمیم گرفته بازی‌های استودیوهای داخلی خود را همزمان برای ایکس‌باکس و کامپیوتر منتشر کند و بخش دیگری از بازار بازی‌ها را هم در اختیار داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا