گیم

بازی ۱۲ دقیقه بزودی برای پلی‌استیشن و سوییچ عرضه خواهد شد

سازنده این بازی یعنی شرکت نومادا (Nomada) به همراه ناشر آناپورنا (Annapurna) اعلام کردند که بازی ۱۲ دقیقه (Twelve Minutes) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ۵ به همراه نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد. تاریخ عرضه آن نیز ۱۶ آذر (۷ دسامبر) اعلام شده است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ بازی ۱۲ دقیقه در ماه شهریور برای کنسول‌های نسل ۸ و ۹ مایکروسافت به همراه کامپیوتر عرضه شد. فروشنده این بازی در کامپیوتر نیز استیم بود. بازی ۱۲ دقیقه را می‌توان یکی از خاص‌ترین موارد ساخته شده در این مدت دانست. همین سبک خاص بازی باعث شد تا طرفداران مخصوص خود را داشته ولی در عین حال برخی نیز اصلاً به آن علاقه نداشته باشند.

در بازی ۱۲ دقیقه دوربین از بالا بوده و شما کاراکترها را از بالا می‌بینید. شما در آن آزادی عمل بسیاری داشته و باید طبق آن چیزی که فکر می‌کنید نسبت به اتفاقات پیش آمده واکنش نشان دهید. توضیح داستان بازی به طور کلی دشوار است. در اصل شما یک کارمند ساده هستید که وارد خانه شده و همسرتان قصد دارد شما را سورپرایز کند. ناگهان پلیس در خانه شما را زده و داستان به طور کلی جهت متفاوتی می‌گیرد.

همانطور که از نام بازی مشخص است، زمان سنج بازی بعد از ۱۲ دقیقه به اول باز می‌گردد. به این معنا که شما تنها ۱۲ دقیقه فرصت دارید تا تصمیمات خود را بگیرید و پیشرفت کنید. بعد از آن دوباره باید یک سری فرآیند را از اول انجام دهید. نکته جالب بازی اینجاست که به دلیل همین منطق بازی شما می‌توانید کارهای بسیار جالب و خلاقانه‌ای بکنید.

هدف اصلی کاراکتر شما خارج شدن از این چرخه زمانی و یافتن یک سری حقایق در مورد همسرش است. به همین دلیل شما باید راه‌های مختلف را امتحان کنید تا در نهایت مسیر اصلی برای خارج شدن از این بازه زمانی کم را پیدا کنید. در اصل نام بازی ۱۲ دقیقه و حتی بازه کلی بازی نیز به همین مقدار است اما بازی ۱۲ دقیقه شما را بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید درگیر خواهد کرد.

۱۲ دقیقه

شما در بازی ۱۲ دقیقه هرکاری می‌توانید انجام دهید حتی می‌توانید همسرتان را به قتل برسانید!

در بازی ۱۲ دقیقه بازیگران مشهوری صداگذاری کرده‌اند. از این موارد می‌توان به دیزی رایدلی (Daisy Ridely) و جیمز کم آووی (James McAvoy) اشاره کرد.

نوآوری موجود در بازی ۱۲ دقیقه موردی بود که باعث شد این بازی به شدت مورد توجه رسانه قرار بگیرد. حال مشکل اینجا بود که کاربران پلی‌استیشن و سوییچ توانایی تجربه آن را نداشتند. به علت ساده بودن بازی مخصوصاً در زمینه گرافیکی، می‌توان گفت که به راحتی در کنسول سوییچ نیز اجرا خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا