فناوری اطلاعات

تسلا به هکرهای خودرو جایزه می دهد

تسلا به هکرهای خودرو جایزه می دهد. این جایزه یک خودروی تسلا مدل ۳ و وجه نقدی تا سقف ۵۰۰ هزار دلار است.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از مهر، خودروهایی که مانند تسلا به اینترنت متصل هستند، می توانند از مزایای زیادی استفاده کنند. آنها قابلیت استفاده از آپدیت های اینترنتی را دارند که دسترسی به ویژگی های جدید را فراهم می کند.  اما این امر جنبه های منفی نیز دارد و وسیله نقلیه را در معرض خطر حملات دیجیتالی قرار می دهد.

پیش از این  گزارش هایی درباره هکرهایی منتشر شده بود که از راه دور خودروها را کنترل می کنند یا با کپی کردن کلید هایfob، خودرو را سرقت می کنند.

درهمین راستا و برای ارتقای امنیت خودروها تسلا با همکاری Trend Micro در رویداد سالانه Pwn20wn  به هکرهایی که بتوانند سیستم خودروی مدل۳  را هک کنند،جوایز نقدی می دهد . Pwn20wn  یک مسابقه هک رایانه است که هرسال برگزار می شود.  این دو شرکت در ماه مارس جایزه نقدی و خودرو به هکرهایی می دهند که بتوانند به لایه اصلی امنیتی وسیله نقلیه نفوذ کنند. به برندگان یک خودروی مدل ۳ و همچنین جایزه نقدی تا سقف ۵۰۰ هزار دلار پرداخت می شود.

در Pwn20wn  ۲۰۱۹  که در ونکور کانادا برگزار شد، دو محقق امنیتی برای نفوذ به سیستم خودروی تسلا، برنده دو خودروی مدل۳ این شرکت شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا