تکنولوژی

«خانه نوآوری» نهاد رشددهنده در زیست بوم کار آفرینی و استارتاپی ایران

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ خانه نوآوری با قرار گرفتن در حلقه اول زیست بوم، با هدایت نخبگان و متخصصان به سوی کارآفرینی و کمک به شکل‌گیری ایده‌های نوآورانه و راه‌اندازی کسب و کارهای فناور و نوآوری محور، نقش یکی از پیشران‌های اصلی را در توسعه زیست‌بوم پایتخت بر عهده گرفته است.
 ماموریت خانه

ماموریت خانه نوآوری تبدیل شدن به یک نهاد رشددهنده در زیست بوم کار آفرینی و استارتاپی ایران است. خانه با تشکیل شبکه سرمایه‌گذاری در تلاش است تا به عنوان یک تسهیل‌گر( کاتالیزور) برای خلق تفکر کار آفرینی، عمل کند. این خانه خدمات خود را به صورت تمام وقت ارائه می‌دهد. خانه نوآوری همچنین با شریک شدن در سهام استارتاپ‌ها، خدمات خود را به صورت رایگان به آنها عرضه می‌کند.

برگزاری رویداد نیمروزه و سخنرانی انگیزشی، برگزاری مستمر کارگاه آموزشی و ایجاد بستر مناسب برای جذب سرمایه آغازین استارتاپ‌ها از جمله دیگر برنامه‌های پیوسته این مجموعه محسوب می‌شود.

خانه نوآوری همچنین سعی دارد تا با معرفی استارتاپ‌های که قادر باشند در مرحله “خروج از خانه”، سرمایه لازم را برای طرح خود فراهم سازند، شرکت‌های با بنیه مالی قوی‌تر به زیست بوم فناورانه ایران اضافه کند.

این خانه ظرفیت‌های خدماتی خود را با جلب همکاری گروهی از مربیان شاخص حوزه‌های استراتژی، دیجیتال مارکتینگ، برند و طراحی توسعه داده است.

چشم انداز

خانه نوآوری همانگونه که به شرکت‌های استارتاپ مستقر در این نهاد، توصیه می‌کند که یک چشم انداز کاری مشخص داشته باشند، برای خود نیز چشم اندازی با اهداف دقیق ترسیم کرده است.

شناخته شدن به عنوان رهبر توسعه استارتاپ‌های فعال در حوزه محتوا و بلاکچین تا انتهای سال 1399 و توسعه امکانات و فضای که در اختیار استارتاپ‌ها قرار می‌گیرد به مقدار بیش از 1000 متر، بخشی از این چشم اندازاست. همچنین حمایت موثر از 100 تیم استارتاپی و ارائه 20 هزار ساعت مشاوره و منتورشیپ به تیم‌های مستقر، بخشی از برنامه‌های کاری پیش روی این مجموعه را تشکیل می دهد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا