فناوری اطلاعات

دهمین کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش برگزار می شود

دهمین کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش (۲۰۱۹ IKT ) با هدف ایجاد بستری برای انتقال دانش میان صنعت و دانشگاه، در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، علیرضا یاری دبیر کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش (۲۰۱۹ IKT ) با بیان اینکه انجمن ICT ایران متولی این کنفرانس است و طبق توافق قرار شد تا دهمین دوره توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شود، گفت: این کنفرانس، فناوری های اطلاعات و دانش را با هدف کاربردی کردن موضوعات حوزه ICT دنبال می کند.

یاری با بیان اینکه این همایش به مدت چهار روز از ۹ دی ماه برگزار می شود، گفت: ۱۲ عنوان کارگاه توسط کمیته علمی کنفرانس نهایی شده که قرار است در روز اول قبل از افتتاح کنفرانس، برگزار شود. علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت کنفرانس با آدرس ikt۲۰۱۹@itrc.ac.ir مراجعه کرده و جهت حضور در کارگاه ها، ثبت نام کنند.

رئیس پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی فاوا با اشاره به اینکه ۳ روز هم به سخنرانی های علمی، ارائه مقالات و پنل ها پرداخته خواهد شد، افزود: در این دوره از کنفرانس، شعار «ایران هوشمند» مدنظر قرار داده و یکی از پنل ها هم به این موضوع اختصاص داده شده که به مفهوم ایران هوشمند و ابعاد متفاوت آن از منظر بازیگران متفاوت پرداخته می شود.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از پنل های اصلی در این کنفرانس به اقتصاد دیجیتال می پردازد، ادامه داد: موضوع این کنفرانس به دلیل هم پوشانی دیجیتالی شدن تمام مسائل و خدمات اقتصادی و تاثیر آن بر زندگی و رفاه مردم مورد توجه قرار گرفته است. همچنین حدود ۹ متخصص و استاد در این حوزه طی سه روز روی عناوین مختلف مانند تحول دیجیتال، فناوری ICT، محاسبات کوانتومی، اینترنت اشیا ، پردازش سیگنال، یادگیری عمیق، هوش مصنوعی و امنیت سخنرانی خواهند کرد.

یاری در خصوص هدف این کنفرانس گفت: هدف ما از برگزاری این کنفرانس ایجاد بستری برای انتقال دانش میان صنعت و دانشگاه می باشد که در کنار ارائه های علمی، سعی شده شرکت هایی در حوزه های مرتبط هم در نمایشگاه جانبی کنفرانس حضور داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا