تکنولوژی

رونمایی از ۱۰ محصول فناور پارک علم و فناوری ICT

مراسم رونمایی از ۱۰ محصول فناور پارک علم و فناوری ICT دانشگاه تهران در غرفه «ایران اکسپو» واقع در نمایشگاه شهر آفتاب برگزار شد.

به گزارش البرز فاوا نیوز، دکتر محمد جعفر صدیقt مشاور وزیر ارتباطات و رئیس پارک فناوری اطلاعات سجاد در این مراسم با بیان اینکه نمایشگاه اکسپو ۹۸ با هدف توسعه صادرات کشور برگزار شد، گفت: این نمایشگاه اولین تجربه برای بین المللی سازی محصولات فناورانه است.

وی افزود: در این نمایشگاه بازرگانانی از افغانستان، عراق، پاکستان، هندوستان حضور دارند که محصولاتی هم خریداری کرده اند.

رئیس پارک فناوری اطلاعات سجاد با بیان اینکه همه محصولات فناورانه فرآیند پیچیده داوری پارک را پشت سر گذاشته اند، خاطرنشان کرد: این محصولات گرید آ تکنولوژی هستند که بر اساس طراحی داخلی شکل گرفته اند و بسیار ازرشمندتر از مهندسی معکوس هستند.

دکتر صدیق، حمایت دولت از این قبیل محصولات را قابل تقدیر دانست و گفت: معاونت علمی ریاست جمهوری و صندوق شکوفایی حمایت‌های خوبی داشته اند. البته تحریم‌ها هم سبب شده تا خریداران داخلی افزایش یابند.

«الو ویژن»، «برد هوشمند»، «خدمات هاستینگ»، «سیستم پاور ماژول تحت شبکه» ، «خدمات تست نفوذ»، «مودم 4G»، «ردیاب خودرو»، «پادویش خانواده» و «گیت کنترل تردد» از جمله این ۱۰ محصول فناور است.

در این مراسم مدیر شرکت دانش‌بنیان ارائه کننده خدمات هاستینگ، گفت: سرویس ارائه شده دانشی برای غلبه بر تکنولوژی روز دنیاست تا بتواند زیرساخت‌های لازم را در ایران فراهم کند.

ایمان زرین با بیان اینکه هم اکنون ۴۰۰۰ سرور فیزیکی شامل ۱۵۰۰ سرور در داخل و ۲۵۰۰ در خارج داریم، افزود: بزرگترین ابرها را در تهران، تبریز، خراسان رضوی و به زودی در شیراز خواهیم داشت.

نماینده شرکت سازنده «مودم 4G» با بیان اینکه باید با اقتصاد فناورمحور وابستگی از نفت را قطع کرد، گفت: ما در حوزه اینترنت اشیاء و محصولات مغزافزار فعالیت می کنیم تا در آینده در این زمینه در حوزه قدرت قرار بگیریم.

وی با بیان اینکه همه مواد اولیه به کار گرفته شده و قطعات این مودم ساخت داخل است، افزود: هم اکنون در نظر داریم این محصول را به دیگر کشورهای دنیا صادر کنیم. در اکوسیستم اینترنت اشیاء باید قطعات پازل در کنار هم قرار گیرند.

وی با بیان اینکه حدود ۱۰ محصول آماده برای تجاری سازی داریم، گفت: هر محصولی باید با کیفیت مناسب خودش را معرفی کند محصول با کیفیتش باید قابل رقابت با دیگر محصولات باشد.

محمد بادپا نمایده شرکت نرم افزاری نیز در توضیح محصول پادویش خانواده گفت: اینترنت که وارد خانواده ها شد در کنار مزایا تهدیدهایی هم داشتند در برابر این تهدیدها باید محصولات امنیتی طراحی میشد این محصول امنیتی بر روی کروم و فایر فاکس نصب می‌شود.

وی اعتیاد به اینترنت، اثرات سوء روحی روانی و کاهش عزت نفس را از عوارض اینترنت برشمرد و افزود: شاید آموزش از راه‌های کاهش تهدید بشمار آید اما در کنار آموزش و فرهنگ‌سازی می‌توان از نرم افزارهای کنترل خانواده استفاده کرد.

نمایده این شرکت گفت: به کمک این محصول با قفل دستگاه (اسکرین تایم) می توان مدت زمان استفاده از اینترنت را تحت کنترل در آورد. قفل دوربین گزارش دهی میزان استفاده، مدیریت برنامه و … همگی از قابلیت‌های این محصول است.

محصول الو ویژن دیگر محصول رونمایی شده است که ویژه کودکان طراحی شده است.

نماینده شرکت ارائه کننده محصول فناورانه «برد هوشمند» گفت: این محصول جایگزین تخته سیاه و حتی وایت برد می‌شود و آموزش دهنده می تواند با اشاره انگشت تصاویر و … را بر روی این تخته ترسیم کند هم اکنون برد هوشمند در اقصی نقاط ایران نصب شده است.

وی از تهیه کیوسک لمسی خبر داد و گفت: با این کیوسک امکان ارائه تخصصی ترین آموزش پزشکی به دانشجویان فراهم شده است.

نماینده شرکت ارائه کننده محصول ردیاب خودرو با بیان اینکه این محصول کاملاً ایرانی و قابلیت سفارش سازی متناسب با نیازمندی های مصرف کننده را دارد، گفت: در سیستم ضد سرقت این محصول سنسور سوخت، وزن و رطوبت وجود دارد.

نماینده شرکت ارائه کننده محصول«گیت کنترل تردد » با بیان اینکه نسل پنجم مکانیزم بومی بر روی این گیت نصب میشود، افزود: محصول بومی و با استفاده از دانش فنی خود ساخته شده است.

وی سرعت تولید را بالا و تخریب آن را کم دانست و گفت: کاربرد این محصول در حوزه نظامی است که استقبال خوبی در صنایع دفاعی شده است البته رایزنی هایی برای صادارات آن نیز انجام شده است.

نماینده شرکت ارائه کننده«سیستم پاور ماژول تحت شبکه» نیز گفت: این محصول فناورانه برای تجهیزاتی است که پایش شرایط محیطی برای آنها ضروری است این سیستم قابلیت اتصال به شبکه را دارد چنانچه تجهیزات متصل به این سیستم دچار مشکل شوند سیستم به صورت اتومات اتصال دستگاه را قطع و دوباره متصل می کند(بدون دخالت دست و انسان) سنسورهای دما حرکتی، دود و آتش از دیگر اجزاء این سیستم هستند.

نماینده شرکت دیگری که با محصول «خدمات تست نفوذ» در این مراسم حضور داشت، گفت: این محصول در حوزه امنیت اطلاعات و شبکه است. در مواردی ایجاد امنیت تخصصی می‌شود که در این صورت این محصول کاربرد دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا