تکنولوژی

زیست بوم فناوری و نوآوری بانوان با سرعت در حال گسترش است

بانوان خلاق و کارآفرین در تالار اندیشه حوزه هنری دور هم جمع شدند. تجربیات یکدیگر را شنیدند تا مسیر توسعه و رشد زیست بوم فناوری و نوآوری حوزه بانوان با سرعت بیشتری پیموده شود. این اتفاق با برگزاری رویداد «اشتراک‌گذاری تجربیات بانوان فعال شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا» رخ داد.

به گزارش البرز فاوا نیوز؛ زینب حمیدزاده مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در امور بانوان در این مراسم درباره حضور بانوان در زیست بوم فناوری و نوآوری کشور توضیحاتی ارائه داد و گفت: این زیست بوم در سال های اخیر به سرعت در حال توسعه است و فرصتی را برای بازتعریف نقش بانوان در فعالیت های اجتماعی فراهم کرده است.

حمیدزاده ادامه داد: ۵۰۰ شرکت دانش بنیان با مدیریت بانوان ایجاد شده است و در این زیست بوم فعال هستند. همچنین ۱۵۰ شرکت خلاق راه اندازی شده توسط بانوان و تعداد زیادی استارتاپ نیز به فعالیت های آن رونق می‌دهند. اما هنوز از ظرفیت های بانوان در این زیست بوم کامل استفاده نشده است.

وی همچنین بیان کرد: نگاهی به نرخ فارغ التحصیلی و دانش آموختگی زنان نشان می دهد که در این زمینه تقریبا بانوان و آقایان در یک سطح قرار دارند اما حضور آنها در عرصه علم و فناوری و کسب و کارهای نوپا یکی است و بانوان در این حوزه افت دارند.

حمیدزاده افزود: دلیل آن این است که بانوان علاوه بر نقش اجتماعی نقش های گوناگون دیگری را پذیرفته اند که میان آنها توازن وجود ندارد. در حال آسیب شناسی در این حوزه هستیم. از سویی بانوان روحیه خودباوری و اعتماد به نفس ضعیف تری دارند.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در امور بانوان طرح توان افزایی بانوان خلاق را از برنامه های این مرکز برای رونق فعالیت بانوان دانست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا