گیم

فورتزا هورایزن ۵ بزرگترین بازی تاریخ ایکس‌باکس در زمان عرضه شد

پنجمین شماره از سری بازی فورتزا هورایزن به ساخته پلی گراند گیمز سه شنبه هفته پیش عرضه شد. این بازی دارای دسترسی زودرس برای افرادی که نسخه پریمیوم را خریداری کردند بود به همین دلیل در زمان عرضه بسیاری از افراد آن را تجربه کرده بودند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ فیل اسپنسر، رئیس بخش مایکروسافت، سه شنبه در توییتر اعلام کرد که تا به حال چنین فروشی را در تاریخ مایکروسافت مشاهده نکرده است. همینطور اینکه او اعلام کرد که این بازی به شدت بهتر از شماره قبلی عمل کرده است. دیدگاه جدید مایکروسافت در مورد بازی‌کردن روی پلتفرم‌های مختلف، نیز تا الان خوب جواب داده است.

اسپنسر در توییت خود نوشت:

ما سال‌ها در ایکس باکس سرمایه گذاری کردیم تا افراد بیشتری بتوانند بازی کنند. این گفته ما با حدود ۴.۵ میلیون نفری که در حال تجربه فورتزا هورایزن ۵ هستند به حقیقت نزدیک‌تر شده است. این افراد روی ایکس باکس، پی‌سی و حتی سیستم ابری در حال تجربه این بازی هستند.

هورایزن ۵ بهترین روز عرضه را داشته و ۳ برابر بهتر از نسخه قبلی عمل کرده است. با تشکر از شما بازیکنان و تبریک به استودیو پلی گراند.

چرا هورایزن ۵ این مقدار فروش داشته است؟

بازی فورتزا هورایزن ۵ در تاریخ ۱۸ آبان عرضه شد. به دلیل وجود نسخه پریمیوم بسیاری از افراد دسترسی زودتر داشته و از چند روز قبل شروع به تجربه آن کردند. به این معنا که در روز اول عرضه حدود ۱.۲ میلیون نفر آن را بازی کرده بودند. محتوای نسخه پریمیوم برای مشترکان گیم‌پس نیز وجود دارد ولی حدود ۴۵ دلار هزینه خواهد داشت.

این خبر به این معنا است که پنجمین بازی فورتزا بین ۵۴ تا ۱۱۸ میلیون دلار قبل از عرضه رسمی فروش داشته است.

بازی فورتزا هورایزن ۵ یک بازی به سبک ریسینگ است که طرفداران بسیاری دارد. این سری بازی همواره مشتاقان رانندگی را به خود جلب کرده و تناسب بسیار خوبی بین واقعیت و حالت آرکید دارد. استودیو سازنده نیز تمام تلاش خود را کرده تا با گسترش این سری بازی باعث جذب طرفداران بیشتر بشود. در حال حاضر فورتزا هورایزن ۵ یکی از بهترین بازی‌های ایکس باکس سری ایکس و اس بوده و توانایی‌های این دو کنسول را به رخ رقبا می‌کشد.

با توجه به اینکه هنوز خبر خاصی از گرند توریسمو برای پلی استیشن نیست به همین دلیل فرصت خوبی برای ایکس باکس است تا در این زمینه بدرخشد. مناظر زیبا به همراه گیم‌پلی روان و جالب همگی باعث شدند تا فورتزا هورایزن ۵ پرفروش‌ترین بازی مایکروسافت در زمان عرضه باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا