فناوری اطلاعات

مایکروسافت اج هم از ادوبی فلش پشتیبانی نخواهد کرد

مایکروسافت اعلام کرده که قرار است قابلیت فلش را در مرورگر اج بر پایه کرومیوم به صورت کامل حذف کرده و احتمالا این برنامه را تا سال 2020 به مرحله اجرا در بیاورد.

البرز فاوا نیوز ، شرکت ادوبی در سال 2017 اعلام کرده بود که تا انتهای سال 2020 پشتیبانی از فلش را متوقف خواهد کرد و به همین خاطر اندکی پس از آن گوگل هم از برنامه‌های خود برای توقف استفاده از فلش در کروم خبر داد بود.

در حال حاضر مایکروسافت، اپل و موزیلا هم اعلام کرده‌اند که دیگر از قابلیت فلش در مرورگرهایشان استفاده نخواهند کرد. با این حال مایکروسافت این تصمیم را زمانی اتخاذ کرده بود که هنوز برنامه‌ای برای توسعه مروگر اج جدید بر پایه کرومیوم نداشت و قرار بود این مرورگر روی EdgeHTML توسعه پیدا کند.

بر اساس گفته‌های «کالین ویلیامز» مدیر ارشد برنامه‌های مایکروسافت اج:

ابتدا فلش در اج غیر فعال خواهد شد و کاربر باید آن را به صورت سایت به سایت فعال کند. این قابلیت در نهایت و تا پایان سال 2020 به صورت کامل حذف خواهد شد.

مایکروسافت 29 مرداد امسال (20 آگوست) اولین نسخه بتای مرورگر اج بر پایه کرومیوم را منتشر کرد. هنوز مشخص نیست که این شرکت چه زمانی را برای عرضه نسخه پایدار این مرورگر در نظر گرفته است. بعد از انتشار، نسخه جدید اج به صورت کامل جایگزین اج فعلی خواهد شد.

به هر حال اینطور که مشخص شده، قابلیت فلش از هر دو نسخه مرورگر اج تا پایان سال 2020 حذف خواهد شد و این موضوع تداخلی با برنامه‌های مایکروسافت برای جایگزین کردن اج کرومیوم نخواهد داشت.

گوگل هم از نسخه 76 کروم که جولای امسال عرضه شد، فلش را به صورت پیشفرض برای تمام سایت‌ها غیر فعال کرد و کاربر در صورت نیاز به فلش در هر سایت باید آن را به صورت دستی فعال کند. گوگل همچنین اعلام کرده که از دسامبر 2020 فلش را به صورت کامل از کروم حذف خواهد کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا