کامپیوتر

مایکروسافت مشکل به هم ریختن رنگ‌ها در ویندوز 11 را برطرف می‌کند

ظاهراً مشکلات ویندوز 11 هنوز به اتمام نرسیده و هر از گاهی شاهد یک باگ جدید در این سیستم‌عامل هستیم. این بار نیز توسط تعدادی از کاربران با مانیتورهای HDR گزارش شده است که ویندوز 11 نمایش رنگ‌ها روی مانیتور را بهم می‌ریزد. اگر شما نیز سیستم خود را به ویندوز 11 به‌روز کرده‌اید یا با چنین مشکلی مواجه شدید، مایکروسافت خبرهای خوشی را برای شما دارد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از شهر سخت افزار؛ اگر اخیراً سیستم خود را به ویندوز 11 ارتقاء داده‌اید و از صفحه نمایش مجهز به فناوری پخش HDR استفاده می‌کنید، ممکن است با یک مشکل آزاردهنده روبرو شوید. بر اساس گزارش تأیید شده توسط وب‌سایت مایکروسافت، این غول فناوری مشکل ویندوز 11 و نحوه نمایش رنگ‌ها در برخی از نمایشگرهای HDR را تأیید کرده است.

این گزاش اذعان دارد مشکل زمانی رخ می‌دهد که برخی از برنامه‌های ویرایش تصویر، رنگ‌ها را به درستی رندر نمی‌کنند.

مایکروسافت می‌گوید که این مشکل اغلب هنگام نگاه کردن به رنگ‌های سفید تجربه می‌شود که طی آن بسته به صفحه نمایش HDR در حال استفاده، این رنگ‌ها می‌توانند به رنگ زرد روشن یا رنگ‌های دیگر نمایش داده شوند. با توجه به گفته‌های پشتیبانی مایکروسافت، این مشکل به دلیل رندرگیری رنگ Win32 API است که اطلاعات یا خطاهای غیرمنتظره‌ای را برمی‌گرداند.

مایکروسافت می‌گوید این مشکل تنها در شرایط خاص رخ می‌دهد و به نظر می‌رسد که به برنامه مدیریت پروفایل رنگ مرتبط است. این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که اکثر تنظیمات پروفایل رنگ موجود در ویندوز 11 و همچنین کنترل پنل رنگی مایکروسافت باید به طور عادی و بدون هیچ مشکلی کار کنند.

در حالی که مشکل نمایش رنگ در ویندوز 11 ممکن است روی برخی از کاربران تأثیر بگذارد، مایکروسافت می‌گوید که روند اصلاح آن در حال انجام است. این شرکت می‌گوید که در حال حاضر روی یک راه‌ حل کار می‌کند و امیدوار است که آن را در اواخر ژانویه 2022 ( اوایل بهمن) منتشر کند.

متأسفانه، تا کنون هیچ جدول زمانی دیگری برای رفع این مشکل به اشتراک گذاشته نشده است. اگر تا کنون خودتان هنگام استفاده متوجه این مشکل نشده‌اید، احتمالاً ویندوز 11 نسخه 21H2 را اجرا نمی‌کنید یا شاید صفحه‌نمایش HDR شما یکی از موارد آسیب‌دیده نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا