فناوری اطلاعات

کمیته دائمی ICT سازمان کشورهای درحال توسعه در ایران تشکیل شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشنهاد تشکیل کمیته دائمی ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان کشورهای در حال توسعه را به میزبانی ایران مطرح کرد.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از وزارت ارتباطات، عیسی زارع‌پور در حاشیه آخرین روز اجلاس وزیران ارتباطات و حمل و نقل کشورهای در حال‌توسعه در استانبول با دبیر کل این سازمان و وزیر ارتباطات و زیرساخت ترکیه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان با تأکید بر اهمیت سازمان کشورهای در حال توسعه و اینکه جمهوری اسلامی ایران در این سازمان از ظرفیت و جایگاه قابل‌توجهی برخوردار است، گفت: کشورهای عضو این سازمان از پراکندگی جغرافیایی فراوانی برخوردارند اما ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌تواند این شکاف جغرافیایی را پر کند. بنابراین ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌تواند به محور و موتور محرک باز فعال‌سازی و پویایی مجدد سازمان کشورهای در حال توسعه تبدیل شود.

زارع‌پور با بیان دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشنهاد کرد که برای تسریع همکاری‌های کشورهای عضو سازمان کشورهای در حال توسعه کمیته دائمی ارتباطات و فناوری اطلاعات این سازمان به میزبانی ایران تشکیل شود.

داتوکو جعفر کوشاری دبیر کل سازمان کشورهای در حال توسعه هم در این دیدار با تقدیر از توجه و نقش جمهوری اسلامی ایران در فعالیت‌ها و احیای این سازمان و استقبال از پیشنهاد وزیر ارتباطات، ابراز امیدواری کرد که در مدت کوتاه شاهد برگزاری مجدد نشست وزرای این سازمان به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و تشکیل کمیته دائمی ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای در حال توسعه در ایران باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا