موبایل

آیفونی که از هواپیما سقوط کرد، به طرزی معجزه‌آسایی سالم ماند!

معمولا در رابطه با کیفیت ساخت گوشی‌های اپل حرف‌های زیادی می‌شنویم. خود اپل هم هر سال در مراسم رونمایی از گوشی‌های خود تعریف و تمجید زیادی از گوشی‌هایش می‌کند و می‌گوید که از بهترین و مقاوم‌ترین ماده در ساخت آن استفاده کرده است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ این ادعاها همیشه در تست‌های مربوط به این گوشی ثابت می‌شود اما تاکنون در هیچ تستی، گوشی‌های این شرکت از ارتفاع بیش از ۱۰ متری رها نمی‌شدند. اما این‌بار این اتفاق افتاد و یک آیفون از هواپیما به بیرون پرت شد و در کمال تعجب سالم ماند!

آیفون خلبان یک هواپیمای سبک دو موتوره هنگام بلند شدن هواپیما از زمین، به طرف باند فرودگاه سقوط کرد. خوشبختانه خلبان با استفاده از برنامه‌ی Find My توانست مکان دقیق آیفون خود را پیدا کند و جست‌وجوگران را مستقیما به سمت آن ببرد. آیفون این خلبان در باند فرودگاه اورلاندو در فلوریدا افتاده بود که بیشتر برای جت‌های تجاری و سایر هواپیماهای کوچک استفاده می‌شود. ویدیویی از این اتفاق و از نگاه برج مراقبت فرودگاه که پروسه‌ی پیدا کردن آیفون این خلبان را به تصویر می‌کشد، در یوتیوب قرار داده شده است.

کارکنان فرودگاه میزان دقیق بودن مکان‌یابی برنامه‌ی Find My را تحسین می‌کنند. این برنامه نشان داد که آیفون ۱۰۰۰ فوت پایین‌تر از باند فرودگاه در سمت راست خط مرکزی قرار دارد و دقیقا هم در همین مکان بود. شگفتی بعدی زمانی است که جست‌وجوگران به محل پرت شدن آیفون می‌رسند و با کمال تعجب می‌بینند که آیفون این خلبان کاملا سالم است. برای کارکنان برج مراقبت هم بسیار تعجب‌آور بود زیرا با این فاصله‌ای که گوشی از هواپیما پرت شد، حداقل می‌بایست نمایشگر آن ترک می‌خورد و می‌شکست که اینطور نشد.

از این گذشته، این آیفون با سرعتی در حدود ۵۰ تا ۶۰ مایل در ساعت در هنگام بلند شدن هواپیما از زمین سقوط کرد. مسؤول برج مراقبت فرودگاه توضیح داد که در اکثر مواقع، یک آیفون از سقوط از فاصله‌ی چند فوتی جان سالم به در نمی‌برد، چه برسد به هواپیمای در حال پرواز. متأسفانه هیچ اطلاعاتی مبنی بر اینکه کدام مدل آیفون از سقوط جان سالم به در برده، وجود ندارد.

در دو سال گذشته، اپل تلاش کرده تا آیفون‌هایی را طراحی کند که در برابر ضربه و شکسته شدن از خود مقاومت بیشتری را نشان دهند. این قضیه درباره‌ی آیفون‌‌های ۱۲ صدق می‌کرد زیرا اپل معتقد بود که این سری از گوشی‌ها نسبت به نسل قبلی خود ۴ برابر مقاوم‌تر هستند. گفته می‌شود که سری جدید آیفون ۱۳ مقاومت کمتری در مقابل سری آیفون ۱۲ از خود نشان می‌دهند.

البته بررسی‌های انجام شده میزان مقاومت آیفون ۱۳ در مقابل خط و خش و ضربه، از مقاومت مناسب این گوشی خبر می‌دهند، اما در برابر پرت شدن از هواپیما درباره‌ی آیفون ۱۳ واقعا نمی‌توان نظری داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا