کامپیوتر

۶ نشانه هک شدن گوشی را بشناسید

نشانه‌های هک شدن گوشی را بدانید.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از صدا و سیما، در دنیای امروز با گسترش دزدی‌هایی که در فضای مجازی اتفاق می‌افتد، حفظ اطلاعات شخصی شما بسیار حیاتی و مهم بوده، اما کمتر کسی است که از امنیت دنیای مجازی و گوشی همراه خود اطلاعات کافی دارد و این می‌تواند باعث دزدی اطلاعات و هک شدن گوشی شما شود.

بهتر است هرچه سریع‌تر با نشانه‌های هک شدن گوشی آشنا شوید تا سریع‌تر مانع از دزدیده شدن اطلاعات خود شوید.

۱. وجود برنامه‌های اتفاقی:
ممکن است به سراغ گوشی خود بروید و ببینید برنامه‌هایی بر روی گوشی شما نصب شده است که به یاد نمی‌آورید خودتان آن‌ها را نصب کرده باشید یا به چه علت بر روی گوشی شما وجود دارند. این برنامه‌های جدید به راحتی و به سرعت کار می‌کنند و برنامه‌های قدیمی شما کند شده یا از کار افتاده اند.
۲. خالی شدن سریع شارژ گوشی:
شما گوشی خود را ۱۰۰ درصد شارژ می‌کنید و بعد از یک ساعت مشاهده می‌کنید در عین اینکه باتری گوشی شما سالم است شارژ آن به ۷ درصد رسیده و خالی شده است.
۳. هنگ کردن گوشی:
بعد از خالی شدن سریع شارژ گوشی، سرعت استفاده از برنامه‌های بسیار پایین می‌آید و حتی بدون استفاده از گوشی وقتی به آن دست می‌زنید، متوجه می‌شوید که گوشی شما داغ شده است و این معنی وجود برنامه‌های مخفی بر روی گوشی شما است که در حال کارکردن هستند و دمای گوشی شما را بالا می‌برند.
۴. فعالیت‌های غیر مستقیم:
بدون آن که فعالیتی را در گوشی انجام داده باشید، برنامه‌ای به یک باره باز می‌شوید یا شماره‌ای گرفته می‌شود و حتی تلاش می‌کنید گوشی خود را خاموش کنید، اما گوشی خاموش نمی‌شود.
۵. نویز:
ممکن است به تازگی در محلی که همیشه به راحتی در آن با گوشی همراه خود کار می‌کردید و تماس می‌گیرفتید در حال حاضر به سختی تماس می‌گیرد یا صدای اکو یا نویز می‌شنوید. این به این معنی است که گوشی شما در حال شنود شدن است.
۶. بالا رفتن مصرف اینترنت:
اگر هیچ تغییری در میزان مصرف شما از اینترنت ایجاد نشده است، اما با این مسأله مواجه شده اید که بسته اینترنت شما و دیتا سریع مصرف شده، نشانه‌ای از هک شدن گوشی شما است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا